White House Gdynia - projekt wnętrza

Jakie są style wnętrz?

Skandynawski, industrialny, eklektyczny, a może glamour? Zastanawiasz się w jakim stylu urządzić swoje wnętrza? Poniżej przedstawiamy charakterystykę najpopularniejszych stylów wnętrzarskich, dzięki znajomości których z łatwością porozumiesz się z każdym architektem wnętrz.

Wnętrza w stylu nowoczesnym można opisać za pomącą 3xP. To wnętrza przestronne, urządzone przejrzyście i prosto. W stylu nowoczesnym najważniejsza jest funkcjonalność. Nie znajdziemy tu zbędnych dekoracji, ani niepotrzebnych elementów wyposażenia. Styl nowoczesny często bywa błędnie utożsamiany ze stylem współczesnym. Podczas gdy styl  nowoczesny nawiązuje do nurtu królującego w architekturze i w sztuce w XX wieku, styl współczesny stanowi określenie tego, co jest aktualnie w aranżacji wnętrz najmodniejsze.

Styl skandynawski to styl, który cieszy się ogromną popularnością wśród fanów marki IKEA. Jest to styl prosty, ale ciekawy, oszczędny w formie, ale w dalszym ciągu przytulny. W stylu skandynawskim dominuje prostota – proste formy, białe ściany, naturalne drewno. Można przypuszczać, że popularność stylu skandynawskiego w Polsce jest podyktowana uwarunkowaniami atmosferycznymi – my, podobnie jak Skandynawowie mamy w roku zdecydowanie więcej dni pochmurnych niż słonecznych.

Jednym z wyjątkowo modnych w ostatnim czasie jest styl loftowy, nazywany także stylem industrialnym. Historia stylu industrialnego sięga lat 50. XX wieku, kiedy to w USA zaczęto przeobrażać opuszczone fabryki w przestrzeń mieszkalną. Pierwotnie styl loftowy zakładał duże przestrzenie i duże okna. Współcześnie można go zaadaptować do praktycznie każdego pomieszczenia, gdyż bazuje przede wszystkim na detalach.

Ciepłe i przytulne wnętrza kojarzące się z upalnymi wakacjami na spokojnej wsi to najlepsze podsumowanie stylu rustykalnego. Styl bazuje na jasnych kolorach i naturalnych materiałach, przede wszystkim drewnie i kamieniu. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są także meble nadgryzione zębem czasu (obecnie coraz częściej specjalnie postarzane) oraz ludowe wzory.

Menu