ekskluzywne projekty wnętrz - Lesinska

Jak udekorować okna?

Oprawa okien stanowi istotny element aranżacji wnętrza. Dopełnia ją i zamyka sprawiając, że całość jest kompletna i spójna, a wnętrze eleganckie. Na co zwrócić uwagę dekorując okna? Czy to prawda, że nowoczesne aranżacje wnętrz nie wymagają oprawy okien, a czasy wieszania firan już dawno minęły?

Okna w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz kieruje się kilkoma zasadami. Pierwszą i najważniejszą jest minimalizm wystroju i wyposażenia. Drugą prostota form. Trzecią funkcjonalność. Zasady te odnoszą się zarówno do aranżacji samego wnętrza, jak i oprawy okiennej. Dzięki temu wnętrza sprawiają wrażenie jasnych, przestronnych i uporządkowanych. Nie oznacza to jednak, że rezygnacja z firan, zasłon i dekoracji musi się wiązać z rezygnacją z prywatności we własnym domu. Rynek osłon okiennych oferuje nam szeroki wybór rozwiązań, które doskonale wpisują się w założenia stylu minimalistycznego, jednocześnie gwarantując komfort użytkowania przestrzeni.

Na naszą uwagę w tym zakresie zasługują przede wszystkim nowoczesne żaluzje i rolety, dzięki którym możemy zarządzać ilością światła słonecznego trafiającego do pomieszczenia, jednocześnie osłaniając wnętrze przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Ciekawy efekt funkcjonalnej aranżacji okna możemy uzyskać decydując się również na plisy lub rolety rzymskie. Dodatkowym atutem rolet jest możliwość zachowania spójnej stylistyki osłon okiennych w pomieszczeniach z oknami mieszanymi – dachowymi i tradycyjnymi – a nawet w całym domu. Spójna stylistyka osłon okiennych w całym domu wpływa na prezencję nieruchomości z zewnątrz. Dodaje jej klasy i elegancji.

Rolety rzymskie w nowoczesnym wnętrzu

Powszechnie uważa się, że rolety rzymskie są zbyt strojne do nowoczesnych aranżacji wnętrz. W praktyce okazuje się jednak, że nie ma na rynku lepszego kompromisu pomiędzy tradycyjną dekoracją okna (firana + zasłona), a nowoczesną roletą. Rolety rzymskie są dostępne w różnych wzorach, kolorach i fasonach – od dekoracyjnych osłon okiennych wpisujących się w styl klasyczny, po proste i minimalistyczne osłony w stylu nowoczesnym. Ich dodatkową zaletą jest sposób, w jaki oddziałują na przestrzeń. Pomieszczenia zyskują nie tylko na elegancji, ale również cieple. Dekoracja okna z tkaniny bardzo dobrze przełamuje chłód stylizacji loftowych, aranżacji z betonu architektonicznego, a także prostych i minimalistycznych form z drewna.

Ze względu na łatwy i bezinwazyjny montaż rolety rzymskie możemy łatwo zmieniać i dopasowywać ich kolorystykę np. do pory roku. Są również niezwykle łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające w obsłudze.

Menu