pokoj-goscinny

Jak urządzić pokój gościnny?

Pokój gościnny to trudny do urządzenia pokój – z jednej strony zależy nam, aby wystrojem pasował do pozostałych wnętrz, z drugiej chcielibyśmy aby podobał się naszym gościom. Jego urządzenie bywa dla nas czasem utrapieniem, tymczasem jego aranżacja wcale nie musi być taka trudna!

Pokój gościnny to miejsce, z którego mogą skorzystać odwiedzający nas goście. Wbrew pozorom wcale nie musi być zamknięty na cztery spusty jeśli akurat nikt w nim nie nocuje – wręcz przeciwnie, to dodatkowa powierzchnia, którą warto wykorzystać pamiętając tylko o kluczowym wyposażeniu!

Co powinno znaleźć się w pokoju gościnnym?

Jak sama nazwa wskazuje, pokój gościnny to miejsce, w którym zatrzymują się nasi goście, a zatem niezbędne jest tam miejsce do spania. W zależności od wielkości samego pokoju może zatem stać tam wygodne łóżko, rozkładany fotel lub kanapa.

Każda z propozycji ma swoje uzasadnienie – fotel nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest też świetnym sposobem na odpoczynek z książką. Kanapa to najczęściej dodatkowe miejsce do przechowywania, bowiem do szuflad możemy zapakować koce czy zapasowe kołdry.

Łóżko jest natomiast wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości i doskonale prezentuje się w każdym rodzaju aranżacji – jeśli zatem powierzchnia pokoju gościnnego ci na to pozwala, łóżko będzie najlepszym rozwiązaniem!

Warto też pomyśleć o szafce nocnej i małej komodzie, d o której twoich goście będą mogli włożyć najpotrzebniejsze rzeczy.

Czy warto w pokoju gościnnym umieszczać szafy?

Osoby, które korzystają z gościnnej sypialni na ogół odwiedzają nas przez kilka dni, a zatem nie potrzebują szaf by rozpakować swoje rzeczy. Jednak duża komoda lub szafa w pokoju gościnnym jest dobrym rozwiązaniem – to twoja dodatkowa garderoba, w której możesz przechowywać rzeczy, z których nie korzystasz tak często.

Być może zamiast szafy postawisz tu witryny – to z kolei pokój gościnny przemieni w bibliotekę dodając jednocześnie pokojowi ciepła i dając wieczorną rozrywkę twoim gościom.

Jak powinien być urządzony pokój gościnny?

Pokój gościnny powinien pasować do reszty aranżacji twojego domu – podobnie, jak reszta domu powinien oddawać twojego ducha, dzięki czemu zarówno ty jak i twoi goście będziecie czuć się dobrze. Pamiętaj, że twój dom nie jest hotelem, dlatego też nie musisz chować rzeczy, które są ci bliskie, jak rodzinne zdjęcia czy ukochane bibeloty.

W pokoju gościnnym dobrą atmosferę wprowadzą również kwiaty czy obrazy i plakaty. Ten pokój jest częścią twojego domu, z dodatkową funkcją spania – ale gdy nie przyjmujesz gości, możesz z niego korzystać i wykorzystywać tak, jak chcesz! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektowania wnętrz w  Gdyni!

Menu